استخراج بیت کوین چیست؟

16 بهم
1397
استخراج بیت کوین

  فرایند استخراج بیت کوین به چه معنا است

در سیستم های مالی کنونی دنیا دولت ها به هر میزان که اراده کنند پول چاپ کرده و در اختیار مردم قرار میدهند. اما در بیت کوین پولی چاپ نمیشود و بیت کوین ها به صورت محدود استخراج میشوند. کامپیوترهای سراسر جهان برای استخراج بیت کوین با هم به رقابت میپردازند.

استخراج بیت کوین چگونه انجام میشود؟

بیت کوین بر روی تکنولوژی بلاک چین ایجاد شده است. مردم در طول روز بیت کوین ها را برای هم ارسال میکنند و سوابق این تراکنش ها بر روی بلاک چین بیت کوین ثبت میشود. شبکه بیت کوین با جمع آوری تمام تراکنش های انجام شده در یک دوره زمانی معین آن را در یک لیست که بلاک نامیده میشود ذخیره میکند. کار کامپیوترهای استخراج کننده تایید این تراکنش ها است و به عنوان پاداش این فعالیت بیت کوین دریافت میکنند.

شبکه بیت کوین دارای یک لیست طولانی از بلاک ها است که به آن زنجیره بلاکی (بلاک چین) گفته میشود. هر بار که یک بلاک جدید از تراکنش ها ایجاد میشود آن بلاک به ادامه شبکه بلاک چین اضافه میشود. اما چطور میشود به این شبکه اعتماد کرد که تراکنش ها دستکاری نشود. اهمیت کار ماینر ها اینجا مشخص میشود.

استخراج بیت کوین

بلاکچین بیت کوین

هنگامی که یک بلاک از تراکنش ها ایجاد میشود. استخراج کنندگان یا ماینر ها اطلاعات بلاک را با فرمولهای ریاضی رمزنگاری میکنندو آن را به چیزی دیگر تبدیل میکنند. این متن رمزنگاری شده را که به ظاهر دنباله ای تصادفی از اعداد و حروف به چشم می آید را هش مینامند. این هش ها در انتهای هر بلاک ذخیره میشوند. این کار باعث میشود که هر تغییری در محتوای بلاک باعث شود که بلاک و هش آن با هم همخوانی نداشته باشد و بلاک نامعتبر شود. به این ترتیب هیچکس امکان دستکاری تراکنش های بیت کوین را نخواهد داشت.

شبکه بیت کوین برای بالا بردن امنیت سیستم هش را دشوارتر کرده است و پروتکل جدیدی به نام اثبات کار طراحی نموده است. این پروتکل جدید بیت کوین هش قدیمی را قبول نمیکند. ماینر ها قرار نیست در تراکنش های موجود در یک بلاک دخالت کنند. اما آنها باید داده های مورد استفاده خود را برای ایجاد یک هش متفاوت تغییر دهند. این کار با استفاده از یک داده تصادفی به نام ناونس انجام میگیرد. این داده تصادفی با تراکنش ها برای ایجاد یک هش استفاده میشود.

fadmin
نویسنده

1 دیدگاه

 1. عنوان | دی 22, 1398 در 12:50

  سلام
  من در زمینه تولید محتوی ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنم
  یادتون باشه که یکی از عوامل مهمی که باعث میشه مطالب سایتتون زیاد بازدید بشه عنوان مطالبتونه
  اگه عنوان مطالبتون خوب و جذاب باشه قطعا روی لینک سایتتون بیشتر کلیک میکنن و درنتیجه اعتبار بیشتری پیش گوگل پیدا می کنین و طبعا گوگل هم شما رو به خیلیای دیگه معرفی میکنه
  ولی فکر کردن در مورد ساختن یه عنوان خوب و موثر وقت زیادی رو از آدم میگیره و کار خیلی ساده ای نیست
  اما یه کتاب هست که فکر میکنم خیلی بدردتون بخوره توصیه میکنم حتما یه نگاهی بهش بندازین اینم لینکشه :
  https://co10.ir/blog/website/title.html/
  حتما یه نگاهی بهش بندازید ضرر نمیکنین

  پاسخ

پاسخ خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *