برترین استخر های استخراج بیت کوین در سال 2019

16 آبان
1398

برترین استخر های استخراج بیت کوین در سال 2019

 

استخر استخراج بیت کوین چیست؟

ماینرهای بیت کوین گروهی از کامپیوترها می‌باشند که در صدد ایجاد بلاک به منظور کسب سود یا پاداش هستند. پاداش مورد نظر به طور برابر و بر اساس توان هش ماینینگ در اختیار گذاشته شده، بین ماینرها تقسیم می‌شود. استخر استخراج بیت کوین روشی برای استفاده از منابع ماینرها برای استخراج و به اشتراک گذاری توان هشریت آنها می‌باشد.
اوایل، تولید یک بلاک برای ماینرهای کم‌سرعت تر سال ها طول می‌کشید تا اینکه استخر ماینینگ بیت کوین به وجود آمد. در استخر ماینینگ، ماینرها بخشی از پاداش بلاک را دریافت خواهند کرد و بلاک ها سریعتر تولید خواهند شد. استخرهای ماینینگ بیت کوین مختلفی وجود دارد و انتخاب محبوب ترین استخر کاملا وسوسه کننده است. توصیه می‌شود که استخرهای کوچکتر بیت کوین را انتخاب کنید تا از تراکم مضر توان هشینگ اجتناب شود.

استخرهای بیت کوین در سراسر جهان

کشور چین در زمینه دارا بودن بیشترین تعداد استخرهای بیت کوین حرف اول را می‌زند. استخرهای بیت کوین براساس توان هش تحت کنترل استخر رتبه بندی می‌شوند. در ادامه مقاله، بر اساس اطلاعات بلاک چین، بزرگترین استخرهای ماینینگ بیت کوین همراه با توان هش آنها ارائه می‌شود. این فهرست بر اساس بزرگترین تا کوچکترین استخر می‌باشد.

نمودار استخر

1- BTC.Com: 17.6%

2- AntPool: 12.7%

3- F2Pool: 10.8%

4- SlushPool: 9.8%

5- ViaBtc: 8.7%

6- BTC.TOP: 8.2%

نکات مهم قبل از شروع ماینینگ

 

استخرهای ماینینگ متفاوتی برای ارزهای دیجیتال مختلف وجود دارند. هر استخر مزایا و معایب خاص خودش را دارد . برای انتخاب استخر بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

  • کارمزد استخر
  • روشهای پرداخت پاداش
  • امنیت و اعتبار استخر

روشهای معمول پرداخت پاداش ماینرها در استخرها به صورت زیر است:

  • پرداخت به ازای سهم یا+pps : مقدار پرداخت سود برای هر کاربر ثابت است و پس از ثبت سهم، به آنها پرداخت می‌شود.
  • پرداخت به ازای N سهم اخیر یا PPLNS:این روش مشابه با روش نسبی است اما تفاوت آن در این است که هر سهم در چندین دوره جایزه دریافت می‌کند.
  • پرداخت کامل یا Solo :تمام پاداش بلوک به معدنچی که بلوک را استخراج کرده است اختصاص خواهد یافت ، استخر هزینه کمی برای کار و نگهداری روزانه دارد.

  شش استخر ماینینگ بیت کوین برتر در سال ۲۰۱۹

 

 

1- AntPool

AntPool

AntPool

انت پول(AntPool) بزرگترین استخر بیت کوین از لحاظ توان هش در کشور چین است. این استخر توسط بیت مین(BitMain) بزرگترین تولید کننده سخت افزارهای بیت کوین اداره می‌شود. می‌توانید در استخر انت پول(AntPool) بدون پرداخت هزینه یک حساب کاربری بسازید. رابط کاربری آن بسیار کاربر پسند است. سود کسب شده توسط شما بر روی داشبورد برنامه قابل مشاهده است و می توانید میزان هش ریت را هر زمانی که  می خواهید و در هر دقیقه و هر ساعت نظارت کنید.ایجاد حساب کاربری در انت پول(AntPool) رایگان است. می‌توانید استخراج انفرادی همتا به همتا را به سه روش انتخاب کنید. روش اول سخت افزار خودتان و کارمزد یک درصد، روش دوم PPLNS با کارمزد صفر درصد و روش سوم PPS با کارمزد ۲.۵ درصد می باشند. کارمزد تراکنش ها مشخص نیست و انت پول آن را اعلام نکرده است. اخیرا کارمزد تراکنش بیت کوین افزایش یافته است وانت پول(AntPool) یک الی دو بیت کوین به ازای هر بلاک را نزد خود نگه می‌دارد و با ماینرها به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

انت پول(AntPool) محدودیت پرداخت ندارد و موجودی های بیش از ۰.۰۰۱ بیت کوین را هر روز ساعت ۱۰ صبح پرداخت می‌کند. هر بلاک بیت کوین توسط انت پول با ۱۲.۵ بیت کوین جایزه داده می‌شود.

امنیت

انت پول(AntPool) دارای تایید هویت دو مرحله ای، مسدود سازی کیف پول و هشدار از طریق ایمیل با عنوان اقدامات امنیتی است. اپراتورهای این استخر، انجمن های خود را اداره می‌کنند که شامل ثبت ساده و آسان وظایف اصلی ماینرها در استخر می‌باشد.

 

 

2- SlushPool

SlushPool

SlushPool

 

اسلاش پول(SlushPool) اولین استخر بیت کوین است که در سال ۲۰۱۰ با نام سرور استخر ماینینگ بیت کوین عرضه شد. اولین بلاک چین این سایت در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد و از آن زمان به بعد بیش از ۱۵ هزار بلاک توسط این سایت استخراج شده است. اسلاش پول(SlushPool) توسط ساتوشی لبز که شرکت حوزه فناوری واقع در کشور چک است اداره می‌شود. اولین کیف پول آفلاین بیت کوین و اولین نقشه جهان با محوریت بیت کوین توسط ساتوشی لبز ایجاد شد. ساتوشی لبز هم چنین پروتکل لایه ای ماینینگ را ایجاد کرده است که توسط سایر استخرهای ماینینگ استفاده می‌شود.

اسلاش پول(SlushPool) از لحاظ استفاده از ماینینگ امتیاز محور منحصر به فرد است. در این روش در ابتدای دوره ماینینگ، سهم های قدیمی برتری کمتری نسبت به سهم های جدید دارند. در این روش اگر ماینرها در دوره ماینینگ، استخر خود را تغییر دهند احتمال تقلب کردن از بین می‌رود. به تمام ماینرهای تازه وارد یک حساب کاربری آزمایشی ارائه می‌شود تا قبل از ثبت نام و ورود بتوانند این استخر را بررسی کنند. این امر برای ماینرهای تازه وارد مفید است. کاربران به طور منظم با گراف ها، اطلاعات و اخبار در جریان امور قرار می‌گیرند.کارمزد استاندارد ۲ درصدی تراکنش ها به طور ثابت وجود دارد. محدودیت برای موجودی های بیش از ۰.۰۰۰۲ بیت کوین است و پس از آنکه کاربری به این محدودیت رسید، پرداخت انجام می‌شود. روش امتیاز محور، توزیع منصفانه جایزه ها بین ماینرها‌ را امکان پذیر می‌سازد.

امنیت

اسلاش پول(SlushPool) دارای تایید هویت دو مرحله ای، مسدود سازی آدرس کیف پول و هم چنین توکن ورود فقط خواندنی است که اگر فرد دیگری بر ماینینگ شما نظارت داشته باشد می‌توانید فعال کنید. اسلاش پول(SlushPool) بر بستر سرورهای به شدت ایمن اجرا می‌شود که از کیف پول بیت کوین کاربران محافظت می‌کند.

 

 

3- F2Pool

F2Pool

F2Pool

استخر F2Pool یکی از بزرگترین استخرهای بیت کوین کشور چین است که در سال ۲۰۱۳ عرضه شده است. این استخر در جهان بیشتر با نام استخر ماینینگ دیسکس فیش شناخته می‌شود. علاوه بر بیت کوین، کوین های دیگری شامل اتریوم(ETH)، لایت کوین(LTC) و‌ زی کش(ZEC) نیز در این استخر استخراج می‌شود. سطح سختی ماینینگ بر اساس توان هش است زیرا این سایت از پروتکل لایه ای ماینینگ استفاده می‌کند. رابط کاربری این سایت به زبان انگلیسی است و به سادگی و آسانی قابل فهم است.استخر F2Pool بر اساس سیستم جایزه PPS عمل می‌کند و کارمزد ۴ درصد دارد که بسیار زیاد است. پرداخت ها هر روز و با تنظیم محدودیت برداشت انجام می‌شود.

امنیت

این سایت بر بستر پروتکل HTTPS کار می‌کند و شامل ویژگی مسدود سازی کیف پول بیت کوین است. پس از ثبت نام نمی‌توانید آدرس ایمیل خود را تغییر دهید. این سایت فاقد تایید هویت دو مرحله ای است.

 

 

4-BTCCPool

BTCCPool

BTCCPool

استخر BTCC Pool استخری در کشور چین است که در سال ۲۰۱۴ عرضه شده است. این استخر مبتنی بر بیت کوین است و تبادل بیت کوین، ارائه کیف پول و صدور بیت کوین فیزیکی و غیره را انجام می‌دهد. این سایت شامل حساب کاربری رسمی با نام ویچت WeChat است که ماینرها می‌توانند توان هش خود، توان هش استخر و شبکه را با آمارهای دقیق رصد کنند.استخر  BTCC Pool در خصوص ارائه اطلاعات بسیار شفاف است و آنها را با ماینرها به اشتراک می‌گذارد. این سایت هم چنین کارمزد تراکنش هایی به ارزش یک الی دو بیت کوین را به تمام بلاک های بیت کوین استخر جایزه می‌دهد. پرداخت ها منظم است و به کیف پول مورد نظر کاربر ارسال می‌شود. پرداخت ها به کیف پول BTCC آنی است و برای سایر کیف پول ها ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. این سایت با مدل ماینینگ PPS با کارمزد ۲ درصد کار می‌کند و بر اساس پروتکل لایه ای ماینینگ می‌باشد. اخیرا استخر BTCC در خصوص تغییر به مدل شفاف دیگری از ماینینگ ارز دیجیتال با نام FPPS صحبت کرد و هم چنین اعلام کرد که این مدل، کارمزد یک درصدی را به ماینرهای بیت کوین ارائه می‌دهد. استخر BTCC برای هر بلاک به ماینرها ۱۲.۵ بیت کوین جایزه می‌دهد که بین آنها تقسیم می‌شود.

 

 

5-BTC.com

btc.com

btc.com

 

استخر BTC.com  یکی از بزرگترین استخرهای ماینینگ بیت کوین است که متعلق به بیت مین، موسس انت پول است. این سایت بر اساس پروتکل لایه ای ماینینگ کار می‌کند. این سایت در سال ۲۰۱۵ عرضه شده است و در کنار استخر ماینینگ، کیف پول مخصوص به خود را دارد.این سایت بر اساس مدل PPS و میانگین کارمزد ۱.۵ درصد کار می‌کند. پرداخت سود به کاربران ۲ ساعت طول می‌کشد. پرداخت سود کاملا به شبکه بیت کوین بستگی دارد، هرچند BTC.com در تلاش است تا این زمان را کاهش دهد.

امنیت

کلودفلیر توسط این سایت پیاده سازی شده است تا در مقابل حملات DDoS محافظت شود و به کاربران اطمینان دهد که سود و توان هش آنها از بین نمی‌رود.

 

 

6-viabtc

viabtc

viabtc

استخر ViaBTC استخر ماینینگ تازه عرضه شده ای است که شامل استخر ماینینگ بیت کوین، لایت کوین و بیت کوین کش است. استخر ViaBTC از روش های پرداختی PPS با ۴ درصد کارمزد و PPLNS با کارمزد ۲ درصد استفاده می‌کند. حداقل پرداخت این سایت ۰.۰۰۰۱ بیت کوین است. این سایت بر اساس پروتکل لایه ای ماینینگ کار می‌کند و سیستم نظارتی روان و خوب و هم چنین ماینینگ ترکیبی را ارائه می‌دهد.

امنیت

استخر ViaBTC دارای تایید هویت دو مرحله ای و هشدار از طریق ایمیل با عنوان اقدامات امنیتی است. اپراتورهای این استخر، انجمن های خود را اداره می‌کنند که شامل ثبت ساده و آسان وظایف اصلی ماینرها در استخر می‌باشد.

 

 

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده می‌کنید استخرهای ماینینگ مختلف، خدمات متفاوت با جایزه های متنوعی ارائه می‌دهند. ممکن است ماینینگ انفرادی به ذهن شما خطور کرده باشد تا جایزه ها را به طور کامل دریافت کنید اما توصیه می‌شود اگر در دنیای استخراج تازه وارد هستید به یک استخر بپیوندید. استخرهای ماینینگ دارای مزایای بسیار زیادی هستند. ایجاد حساب کاربری بسیار آسان است و مشابه با ثبت نام در پلتفرم های صرافی بیت کوین است. معیار اصلی برای شروع به کار در استخر ماینینگ، داشتن سخت افزار مناسب ماینینگ است. علاوه بر این پیش نیاز، ماینینگ با وجود استخرهای ماینینگ مختلف، ساده شده است.

 

 

 

 

 

Ali Mashkani
نویسنده

پاسخ خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *