ارزان ترین کشورها برای استخراج بیت کوین

15 بهم
1397

ارزان ترین کشورها برای استخراج بیت کوین

هزینه استخراج بیت کوین

هزینه های  استخراج بیت کوین در کشورهای مختلف

اخیرا شرکت های زیادی از جمله شرکت Elite Fixture تحقیقاتی در زمینه هزینه تمام شده استخراج یک بیت کوین در کشور های مختلف انجام داده اند. که خلاصه این تحقیقات در اینجا بررسی میکنیم. در این تحقیق 114 کشور مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند.

استخراج بیت کوین به میزان زیادی برق در سراسر جهان نیاز دارد. با توجه به تحقیقات میزان مورد نیاز برق در این صنعت چیزی در حدود 10 درصد مصرف کل کشور انگلستان میباشد. دلیل مصرف بالای برق در صنعت ماینینگ این است که برای بازدهی بالا نیاز به مجتمع کردن دستگاه هایی با پردازنده قوی و استفاده همزمان از آن سخت افزارهای قوی مصرف انرژی بالایی را به همراه دارد.

مراکز ماینینگ بیت کوین ابتدا در چین راه اندازی شد که دارای برق ارزان بود. کم کم که دولت شروع به مخالفت با صنعت ماینینگ کرد فعالان این صنعت شروع به انتقال دستگاه های خود به مناطق دیگر که دارای برق ارزان بودند کردند. یکی از این نقاط ایسلند بود که دارای برق ارزان و آب و هوای سرد بود. اما اخیرا سخنگوی شرکت انرژی ایسلنداظهار داشت که این کشور ممکن است قادر به تامین برق کافی برای حمایت از تمام عملیات‌های ماینینگ نباشد.

ارزان ترین کشور برای ماینینگ

ارزان ترین کشورها برای ماینینگ بیت کوین

طبق بررسی های انجام شده در حال حاضر ونزوئلا ارزانترین کشور برای استخراج بیت کوین به حساب می آید  که برای ماین هر بیت کوین فقط 513 دلار هزینه میشود. و ایران نیز پس از افزایش نرخ ارز جز ارزانترین کشورها برای ماینینگ بیت کوین شناخته میشود.

در این تحقیقات کره جنوبی گرانترین کشور برای استخراج بیت کوین محسوب میشود. که هزینه استخراج یک بیت کوین در کره جنوبی چیزی در حدود 26170 دلار است. کره جنوبی گرانترین کشور در زمینه خدمات کریپتوکارنسی است که به این پدیده Premium Kimchi گفته میشود.

fadmin
نویسنده

پاسخ خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *